8 mm Çam Marin Kontrplak

Çam Marin Kontrplak Brezilya ve Güney Amerika bölgelerinden ithal edilen çam ağaçlarından imal edilen 8 mm ve üstü kalınlıklarda ithal edilmekte olup suya ve neme dayanıklıdır. Çam kontrplaklar İnşaat sektörü, çatı kaplama, dekorasyon, çevre kapatmada rahatlıkla kullanılabilir. Çam Kontrplak kalite olarak B/C ve C/C olmak üzere 2 sınıfa ayrılır. 

ÇAM MARİN KONTRPLAK

Çam ağacı, gölgesinden faydalanmanın büyük keyif olduğu bir ağaçtır. Ülkemizde bulunan çam ormanları bizler için bir oksijen deposu olması yanında ekonomik açıdan büyük bir servettir de. Güzel kokusu ve dayanıklı yapısı sayesinde mobilya ve inşaat sektörü başta olmak üzere endüstride sıklıkla çam ağaçlarından faydalanılır. 

Üretim TedarikBrezilya ve Güney Amerika
EBATLAR8 x 1250 x 2500 mm
KALINLIK8 mm
AĞAÇ CİNSİ100% çam
YOĞUNLUK550/600 kg/m3
TUTKALWBP marin suya dayanıklı tutkal
KULLANIM ALANI İnşaat sektörü, çatı kaplama, dekorasyon, çevre kapatma
STANDART ÖLÇÜ 8 x 1250 x 2500 mm

Yerli üretimler yanında Brezilya, Ukrayna, Romanya ve Almanya gibi ülkelerden de ithal edilen çam ağacı hammaddesi, endüstrimizde kullanılmaktadır. Çam marin kontrplak, çam ağaçlarından elde edilen muhteşem ürünlerden biridir. Bu yazımızda bu ürün hakkında genel bilgiler vererek, sizlere çam marin kontrplak konusunda vereceğiniz kararlarınızda yardımcı olmaya çalışacağız.

Çam Marin Kontrplak Nedir?

Çam ağaçlarının soyulması sonrasında ortaya papel denen bir ürün çıkar. Papellerin lif yönleri çapraz bir şekilde yapıştırıldıktan sonra, çok büyük pres makinaları devreye girer. Yüksek sıcaklık ve basınç tesiriyle papeller birbirine iyice tutturulur. İşte böylece yüksek elastikiyetli ve genelde 1250 x 2500 mm en boy skalasına sahip çam kontrplak elde edilir.

Marin kontrplak ise suya karşı dayanıklılık gösteren bir kontrplak türüdür. Çam kontrplak imal edilirken, kullanılan tutkalların özelliği ortaya çıkan ürünün su kontrası yani su geçirmez özellikte olmasında etkendir. WBP yani Suda Kaynamaya Dayanıklı tutkallar kullanılması ile çam marin kontrplak çeşitleri elde edilmektedir. Son yıllarda her sektörde daha sıklıkla çam marin kontrplak kullanıldığı gözlemlenmektedir. Çünkü istisnasız olarak her alanda her türlü çevresel etkenlere karşı koyabilecek özelliklere sahip bir malzemedir. Bununla birlikte esnek ve kolay şekillendirilebilir yapıda olması, bu ürünün kullanım alanlarının artmasını sağlamaktadır.

Çam Marin Kontrplak Kullanım Alanları

Çam marin kontrplak kullanım alanları oldukça fazladır. Kısacası denilebilir ki masif ağaçlardan ya da diğer kontrplaklardan elde edemediğiniz kolaylıkları, bu ürün sayesinde bulursunuz. Bu sayede hem zamandan hem de maliyetlerden tasarruf etme imkanına erişirsiniz. Bu ürün elastikiyeti çok fazla ama diğer yandan mukavemetliği açısından da hiçbir sorun yaşanmayan bir üründür. İnşaat ve mobilya sektöründe dayanıklılığı, güzel kokusu ve sağlıklı olması nedeniyle çok sık tercih edilmektedir.

Çam marin kontrplak ürünlerinin esnekliğinin fazla olması, kolon kaplamalarında çok kullanılmasını sağlamıştır. Maket yapımında ve özel tasarımlara sahip reklam tabelalarında da sıklıkla kullanılmaktadır. Özel üretim mobilyaların yapımında, çam marin kontrplak sayesinde cok farklı ve estetik çözümler getirilebilmektedir. Bunlarla beraber hobi amaçlı kullanım sahaları ve kutulama için de bu ürünlerden faydalanılır. Marin kontrplak olması yani suya karşı dayanıklı yapısı sayesinde yat ve gemi yapımı gibi endüstrilerde de diğer malzemeler yerine alternatif olabilmektedir.

Çam marin kontrplak ile el emeği gerektiren ya da kavisli olarak yapılacak işlemler çok kolaylaşır. Bu sayede el sanatına yönelik tüm özel tasarımlar için bu ürünlerden faydalanılabilmektedir. Yani denilebilir ki, çam marin kontrplak ile hayal gücünüze bir sınır koymanıza gerek kalmayacaktır. 

Çam Marin Kontrplak Fiyatları

Kontrplak üretiminde dünya standartlarında üretim yapma kapasitesine sahip bir ülkeyiz. Ülkemizde üretilen kontrplak fiyatları oldukça uygun olduğundan, yurtdışına ithal edilebilmektedir. Çam marin kontrplak fiyatları ise fonksiyonerliğine nazaran çok uygundur. Pek çok durumda bir cankurtaran vazifesi gören çam marin kontrplak fiyatları bazı nedenlerle değişiklik gösterir.

Ürünlerin menşei, boyut ve ebatları, kaç levhanın yapıştırılmasıyla elde edildiği ve diğer teknik özellikleri çam marin kontrplak fiyatları değişkenliğinin nedenleridir. Bununla birlikte Türkiye’nin kontrplak markası haline gelmeyi başarmış olan Öztürk Kontrplak, size en iyi fiyatları sunacaktır. Kalite ve müşteri memnuniyeti denince ilk akla gelen kontrplak firmalarından biriyiz. Bu özelliğimizi 20 yıla yakın bir süredir kanıtladık ve geliştirmeye devam ediyoruz. Sizler de Çam Marin Kontrplak alacaksanız, bize sormadan kararınızı netleştirmeyin. Arayın, hemen yardımcı olalım…