8 mm Çam Marin Kontrplak

Çam Kontrplak Fiyatları >

8 x 1220×2440 mm Plaka Fiyatı 331 TL + KDV

Çam Marin Kontrplak Brezilya ve Güney Amerika bölgelerinden ithal edilen çam ağaçlarından imal edilen 8 mm ve üstü kalınlıklarda ithal edilmekte olup suya ve neme dayanıklıdır. Çam kontrplaklar İnşaat sektörü, çatı kaplama, dekorasyon, çevre kapatmada rahatlıkla kullanılabilir. Çam Kontrplak kalite olarak B/C ve C/C olmak üzere 2 sınıfa ayrılır. 

ÜLKEBrezilya ve Güney Amerika
EBATLAR8 x 1250 x 2500 mm
KALINLIK8 mm
AĞAÇ CİNSİ100% çam
YOĞUNLUK550/600 kg/m3
TUTKALWBP marin suya dayanıklı tutkal
KULLANIM ALANIİnşaat sektörü, çatı kaplama, dekorasyon, çevre kapatma
STANDART ÖLÇÜ8 x 1250 x 2500 mm

ÇAM MARİN KONTRPLAK

Çam ağacı, gölgesinden faydalanmanın büyük keyif olduğu bir ağaçtır. Ülkemizde bulunan çam ormanları bizler için bir oksijen deposu olması yanında ekonomik açıdan büyük bir servettir de. Güzel kokusu ve dayanıklı yapısı sayesinde mobilya ve inşaat sektörü başta olmak üzere endüstride sıklıkla çam ağaçlarından faydalanılır. Yerli üretimler yanında Brezilya, Ukrayna, Romanya ve Almanya gibi ülkelerden de ithal edilen çam ağacı hammaddesi, endüstrimizde kullanılmaktadır. Çam marin kontrplak, çam ağaçlarından elde edilen muhteşem ürünlerden biridir. Bu yazımızda bu ürün hakkında genel bilgiler vererek, sizlere çam marin kontrplak konusunda vereceğiniz kararlarınızda yardımcı olmaya çalışacağız.

Çam Marin Kontrplak Nedir?

Çam ağaçlarının soyulması sonrasında ortaya papel denen bir ürün çıkar. Papellerin lif yönleri çapraz bir şekilde yapıştırıldıktan sonra, çok büyük pres makinaları devreye girer. Yüksek sıcaklık ve basınç tesiriyle papeller birbirine iyice tutturulur. İşte böylece yüksek elastikiyetli ve genelde 1250 x 2500 mm en boy skalasına sahip çam kontrplak elde edilir.

Marin kontrplak ise suya karşı dayanıklılık gösteren bir kontrplak türüdür. Çam kontrplak imal edilirken, kullanılan tutkalların özelliği ortaya çıkan ürünün su kontrası yani su geçirmez özellikte olmasında etkendir. WBP yani Suda Kaynamaya Dayanıklı tutkallar kullanılması ile çam marin kontrplak çeşitleri elde edilmektedir. Son yıllarda her sektörde daha sıklıkla çam marin kontrplak kullanıldığı gözlemlenmektedir. Çünkü istisnasız olarak her alanda her türlü çevresel etkenlere karşı koyabilecek özelliklere sahip bir malzemedir. Bununla birlikte esnek ve kolay şekillendirilebilir yapıda olması, bu ürünün kullanım alanlarının artmasını sağlamaktadır.

Çam Marin Kontrplak Kullanım Alanları

Çam marin kontrplak kullanım alanları oldukça fazladır. Kısacası denilebilir ki masif ağaçlardan ya da diğer kontrplaklardan elde edemediğiniz kolaylıkları, bu ürün sayesinde bulursunuz. Bu sayede hem zamandan hem de maliyetlerden tasarruf etme imkanına erişirsiniz. Bu ürün elastikiyeti çok fazla ama diğer yandan mukavemetliği açısından da hiçbir sorun yaşanmayan bir üründür. İnşaat ve mobilya sektöründe dayanıklılığı, güzel kokusu ve sağlıklı olması nedeniyle çok sık tercih edilmektedir.

Çam marin kontrplak ürünlerinin esnekliğinin fazla olması, kolon kaplamalarında çok kullanılmasını sağlamıştır. Maket yapımında ve özel tasarımlara sahip reklam tabelalarında da sıklıkla kullanılmaktadır. Özel üretim mobilyaların yapımında, çam marin kontrplak sayesinde cok farklı ve estetik çözümler getirilebilmektedir. Bunlarla beraber hobi amaçlı kullanım sahaları ve kutulama için de bu ürünlerden faydalanılır. Marin kontrplak olması yani suya karşı dayanıklı yapısı sayesinde yat ve gemi yapımı gibi endüstrilerde de diğer malzemeler yerine alternatif olabilmektedir.

Çam marin kontrplak ile el emeği gerektiren ya da kavisli olarak yapılacak işlemler çok kolaylaşır. Bu sayede el sanatına yönelik tüm özel tasarımlar için bu ürünlerden faydalanılabilmektedir. Yani denilebilir ki, çam marin kontrplak ile hayal gücünüze bir sınır koymanıza gerek kalmayacaktır. 

Çam Marin Kontrplak Fiyatları

Kontrplak üretiminde dünya standartlarında üretim yapma kapasitesine sahip bir ülkeyiz. Ülkemizde üretilen kontrplak fiyatları oldukça uygun olduğundan, yurtdışına ithal edilebilmektedir. Çam marin kontrplak fiyatları ise fonksiyonerliğine nazaran çok uygundur. Pek çok durumda bir cankurtaran vazifesi gören çam marin kontrplak fiyatları bazı nedenlerle değişiklik gösterir.

Ürünlerin menşei, boyut ve ebatları, kaç levhanın yapıştırılmasıyla elde edildiği ve diğer teknik özellikleri çam marin kontrplak fiyatları değişkenliğinin nedenleridir. Bununla birlikte Türkiye’nin kontrplak markası haline gelmeyi başarmış olan Öztürk Kontrplak, size en iyi fiyatları sunacaktır. Kalite ve müşteri memnuniyeti denince ilk akla gelen kontrplak firmalarından biriyiz. Bu özelliğimizi 20 yıla yakın bir süredir kanıtladık ve geliştirmeye devam ediyoruz. Sizler de Çam Marin Kontrplak alacaksanız, bize sormadan kararınızı netleştirmeyin. Arayın, hemen yardımcı olalım…

Kontrplak Su Kontrası Fiyatları Osb Plywood tarafından yayımlandı

Firmamız 2005 yılında İstanbul Anadolu yakası Kartal Yakacık semtinde kurulmuş olup faaliyet alanları içerisinde; Marin Kontrplak, Kontraplak, Osb, Plywood, Kayın Marin Kontrplak, Kavak Kontrplak, Su Kontrası, Huş marin Kontrplak, Ekopan, Ecowood, Çam Marin Kontrplak, Filmli Kontrplak, Filmsiz Kontrplak, Filmli Plywood, Filmsiz Plywood, Esnek Kontrplak, Kereste ve diğer Kontrplak ürün çeşitlerinin toptan ve perakende satışını yapmaktadır. Firmamızın Yurt dışı Kontrplak Fabrikaları bayilikleri bulunmaktadır. En iyi çözüm ve en iyi fiyatları firmamızda bulabilirsiniz. Firmamızda Kontraplak fiyatları, kontrplak çeşitleri, su kontrası, su kontrası fiyatları, kavak kontrplak fiyatları, çam, kayın, huş, eğzotik, kontrplak, beton kontrplak, marin kontraplak, çeşitleri, teknik detayları, ebatları, kullanım alanları, ölçüleri ve ayrıca plywood, plywood fiyatları ve kullanım alanlarını ekopan ve ecowood ürünleri hakkında fiyat ve kullanım alanlarını bulabilirsiniz. Amacımız en kaliteli malzemeyi en kısa zamanda müşterimizin hizmetine sunmaktır. Bu bağlamda firmamızın çalışmaları daha kaliteli ve daha hesaplı malzemeyi tüketicinin hizmetine sunma ilkesiyle devam etmektir. Öztürk Kontraplak Bölgesinde En fazla Plywood Su Kontrası Kavak Kontrplak ve Kontrplak Çeşitleri Satan Firmalar arasında yolumuza siz değerli müşterilerimizle birlikte devam etmektedir. Bu alanda sektörün öncü firmalarından olan Öztürk Kontrplak Ahşap Ürünleri Pazarlama Sanayi ve Tic.Ltd.Şti. en kaliteli ürünü en hızlı ve en ekonomik şartlarda kullanıcılarına teslim etmektedir. Web sitemizi inceleyerek ürünler hakkında detaylı bilgilere erişebilir, fiyatlar ve ürün kaliteleri hakkında güncel sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Günün her saatinde size yardımcı olacak ekibimizle görüşerek ürünlerimiz ile ilgili detaylar ve ürün siparişleri için dilediğiniz zaman bizi arayabilir ya da www.ozturkkontrplak.com web sitemizi inceleyerek mesaj bırakabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: