Petek Desen Hexa Plywood

Petek Desen Hexa Plywood Fiyatları
Ebatlar FiyatlarÜrün Bilgisi
8 mm Petek Desen Tekyüz Plywood
8 x 1250 x 2500 mm Huş
32 €+KDVİncele >
9 mm Petek Desen Plywood
9 x 1250 x 2500 mm Huş
38 €+KDVİncele >
12 mm Petek Desen Plywood
12 x 1250 x 2500 mm Huş
45 €+KDVİncele >
15 mm Petek Desen Plywood
15 x 1250 x 2500 mm Huş
53 €+KDVİncele >
18 mm Petek Desen Plywood
18 x 1250 x 2500 mm Huş
59 €+KDVİncele >
21 mm Petek Desen Plywood
21 x 1250 x 2500 mm Çam
68 €+KDVİncele >
24 mm Petek Desen Plywood
24 x 1250 x 2500 mm Huş
79 €+KDVİncele >
30 mm Petek Desen Plywood
30 x 1250 x 2500 Huş
99 €+KDVİncele >
Petek Desen Plywood Fiyat Listesi

Petek Desenli Plywood Rusya ve Ukrayna’dan ithal edilen huş ve Çam ağacından üretilmiştir. Filmsiz plywoodun bir yüzünün düz film kaplanması diğer yüzününde petek dokulu saç ile yüksek ısı ve basınçda 240gr/m2 fenolik film kağıdının preslenmesi sonucu elde edilen bir plywood çeşididir. Ürün Hexa plywood diyede adlandırılır.

PETEK DESEN (HEXA) PLYWOOD

Temel hammaddesi ağaç olan ve ağaçlardan elde edilen plakalarla oluşturulan plywood ürünleri ülkemizin önemli endüstrilerinden biridir. Son yıllarda yaşanan gelişmelerle, ülkemiz plywood üretimi açısından öncü ülkeler arasına girmiştir. Petek desen plywood ya da bir diğer adıyla hexa plywood, ülkemizde sıklıkla üretilen kontrplak çeşitlerindendir. Ülkemizde üretiliyor olsa da bazı özel üretim petek desenli plywood ürünlerinin ağaçları yabancı ülkelerden ihraç edilebilmektedir. Oldukça farklı kullanım alanları olan ve petek dokusu sayesinde çok ayrıcalıklı özellikleri bulunan bu ürünlerle ilgili bilgilere yazımız vasıtasıyla erişebilirsiniz. Sizler de hem estetik hem de sağlamlık ve uzun ömürlü bir plywood istiyorsanız, Öztürk Kontrplak ile görüşebilirsiniz.

Hexa Plywood Nedir?

Hexa Plywood, altıgen manasındaki hexa kelimesi ile türetilmiş bit kontrplak çeşididir. Altı köşeli bir peteğe benzemesi nedeniyle ülkemizde genel olarak petek desen plywood olarak da adlandırılmaktadır. Bu yapı, Hexa Plywood’un görsel açıdan oldukça hoş gözükmesini sağlamaktadır.

Petek Desenli Plywood farklı ağaç türlerinden elde edilebilmektedir. Öztürk Kontrplak ise Rusya ve Ukrayna gibi sert iklimlerin yaşandığı ülkelerde yetişen ithal edilen petek desen plywood çam ve huş ağacından üretilmiştir. Bu iklim koşulları huş ağacının ve dolayısıyla ondan elde edilen ürünün çok daha dayanıklı olmasını sağlamaktadır. Hexa Tekyüz plywood olarak da adlandırılan bu ürün, doğal özellikleri ve mukavemetli yapısı ile çok ilgi çekmektedir.

Petek desen plywood ürünlerinin bir yüzeyinde özel olarak tasarlanmış ve üretilmiş, kaymaz özellikli desenlerle oluşturulmuş bir film tabakası bulunmaktadır. Ürünün diğer yüzeyi ise düz film tabakası ile kaplanmıştır. Hexa yüzey, 240gr/m2 yoğunluğuna sahip fenolik filmler ile kaplıdır. Düz yüzey ise koyu kahverengi olup 120gr/m2 yoğunluğa sahip olarak üretilmiştir. Üretim esnasında yüksek ısı ve basınç ile çalışan pres makinaları kullanılmaktadır. Bu sayede ürünün dayanıklılığı ve görselliği daha da arttırılabilmektedir.

Bu ürünlerdeki petek doku hem fonksiyonellik hem de kullanım kolaylığı açısından avantajlar sunmaktadır. Bu dokuların en önemli fonksiyonu kaymalara karşı çok ciddi bir önlem sağlamasıdır. Bu özelliği sayesinde, iş güvenliği tedbirleri için sıklıkla talep edilen bir ürün haline gelmiştir. Bununla birlikte Hexa Plywood yüzeyleri, kolayca kir ve toz tutmayan özelliklere sahiptir. Bu da ürün yüzeyinin temizlenmesini kolay hale getirerek kullanıcılar açısından ergonomik olmasını sağlamıştır.

Petek Desen Plywood Kullanım Alanları

Petek Dokulu Plywood ürünleri, sürtünme mukavemeti açısından oldukça başarılıdır. Sürtünmeye karşı dayanıklı yapısı, kayma ve kayma kaynaklı kazaların da minimuma inmesini sağlar. Bu nedenlerle özellikle zemin kullanımı için çok ideal bir malzeme olarak bilinmektedir. Hem mukavemet hem de kaymamanın önemli olduğu tüm zeminler için kullanılabilir. Bunların başında taşımacılık alanında kullanılan tır ve dorse tabanları vardır. Tiyatro ve gösterilerin düzenlendiği sahneler ve platform zeminlerinde de petek desen plywood kullanıldığı sıklıkla görülür.

Bunlara ilave olarak soğuk hava depolarında, türbinlerde, lojistik depoların zemin döşemesi ve raf altlıklarında kullanılmaktadır. Kolay şekil verilebilen yapısı sayesinde ambalaj ve kutu imalatında ve Hard Case yani müzik aletlerinin kutularının üretiminde kullanılır. Endüstriyel işletmelerin merdivenlerinde ve yüksek emniyet tedbiri gerektiren iskele sistemlerinde de petek desen plywood kullanılabilmektedir.

Hexa Plywood Özellikleri

Hexa Plywood ürünleri 6.5 mm Hexa Plywood, 9 mm Hexa Plywood, 12 mm Hexa Plywood, 15 mm Hexa Plywood, 18 mm Hexa Plywood, 21 mm Hexa Plywood, 24 mm Hexa Plywood, 27 mm Hexa Plywood, 30 mm Hexa Plywood, 35 mm Hexa Plywood ve 40 mm Hexa Plywood olarak satılmaktadır. 2500 x 1250 mm boy ve enine sahip olan bu ürün genel olarak E1 tutkalları kullanılarak üretilmektedir.

Petek desenli plywood malzemeler, çürüme ve oksidasyona karşı uzun süre dayanma gücüne sahiptir. Geniş alanlara kolaylıkla uygulanabilmesi ve hem suya hem de asitlere karşı koyabilen güçlü yapısıyla bilinmektedir. Ürünün hafif olmasına rağmen sağlamlığı, tüm bu özelliklerine karşın ekonomikliği çok tercih edilmesinin nedenleri arasındadır.  Hexa Plywood fiyatları için vakit geçirmeden Öztürk Kontrplak ile görüşmenizi tavsiye ederiz. En kaliteli kontrplaklar ve en uygun petek desen plywood fiyatları için hemen arayın…

%d blogcu bunu beğendi: