4 mm Kayın Marin Kontrplak

Kayın Kontrplaklar yapısı itibariyle sert mukavemetli bir ağaçtır Ahşabın su ile temas ettiği her alanda kullanılabilir. Kayın marin Su kontrası Reklam panoları dış mekan araç kasaları çatılarda konteyner tabanında rahatlıkla kullanılabilir.

KAYIN MARİN KONTRPLAK

Kayın ağaçları, 30 metreye varan uzunlukları ve gösterişli yapılarıyla dikkat çekmektedir. Nemli ortamlarda daha iyi yetişen kayının, toplum sağlığı açısından faydaları saymakla bitmez. Bu ağaçların uzun boyu ve dayanıklı yapısı, ekonomik açıdan da endüstriyel bir ürün olmasını sağlamıştır. 

Özellikle oyuncak, mobilya ve inşaat sektöründe kayın ağaçlarından sıklıkla faydalanılmaktadır. Kayın marin kontrplak olarak bilinen ürün ise inşaat sektörü başta olmak üzere pek çok alanda tercih edilen bir malzemedir.

Kayın Marin Kontrplak Nedir?

Kontrplak, kalınlıkları 3-25 mm arasında değişen, ince ağaç levhalar ile bazı ağaç kaplamalarının tutkal ile üst üste yapıştırılmasıyla elde edilir. Marin kontrplak ise kontrplakların su ve neme dayanıklı olan çeşitleridir. Su kontrası olarak anılmasının nedeni de zaten budur. Bu amaç doğrultusunda WBP ismi verilen suya dayanıklı tutkallar ile yapıştırma yapılarak marin kontrplak elde edilmektedir. Peki gelelim kayın marin kontrplak nedir? sorusuna.

Kayın marin kontrplak, dünya üzerinde, dayanıklılığı ve mukavemeti en fazla ağaçlardan biri olan kayın ağacı levhaları ile üretilen bir kontrplak türüdür. Bu ürün üretilirken suya dayanıklı olması açısından levhalar arasına WBP (Water-Boiled Proof: Suda Kaynamaya Dayanıklı) tutkallar kullanılmaktadır. Su kontrası olan bu ürünler genel olarak toplamda 5, 7, 9, 11, 13 ve 15 katmanın birbirine yapıştırılması ile elde edilmektedir.

Kayın marin kontrplak çeşitleri hem estetik hem de performans olarak üst model bir üründür. Çok sağlam olması, uzun süreli kullanılmasına rağmen kolay çekme veya şişme yapmaması ürünün temel özellikleri arasındadır. Bu nedenlerle mukavemeti yüksek, kaliteli ve göz zevkine önem verenlerin ilk tercihi olmaktadır.

Yüksek mekanik özellikleri sayesinde kolay şekillendirilebiliyor olması diğer ayırt edici özellikleri arasındadır. Genel olarak 4, 6, 8, 10, 12, 15, 18, 20, 22, 25, 30 mm kayın marin kontrplak kalınlıkları olarak bilinir. Bununla beraber, talep halinde istenen boy ve ebatlara göre farklı ebatlarda üretim yapılabilmektedir.

Kayın Marin Kontrplak Kullanım Alanları

Suya dayanıklı olarak, yüksek mukavemete sahip bir şekilde üretilen kayın marin kontrplak çeşitleri, güvenle ve üst düzey memnuniyetle kullanılabilecektir.  Yüksek mekanik özelliklere sahip olması beraberinde çivi ya da vida tutma yeteneği de eklendiğinde gemi yapımı ve kamyon kasası imalatında ilk akla gelen ürün olmaktadır. Çatı kaplamaları ve dış mekanlar gibi suyla çok sık temas halindeki alanlarda da su kontrası özelliğindeki tüm kayın marin kontrplak çeşitleri gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir.

Bunlarla beraber reklam panoları, park ve bahçe mobilyaları ile inşaat mobilya ve otomotiv sektörlerinde çok sıklıkla kullanılmaktadır. Tam 72 saat boyunca kaynar suya bile dayanıklı olması, kayın marin kontrplak çeşitlerinin kullanım alanlarının fazlalaşmasının önünü açmıştır. Üzerinde tekrar durulması gereken nokta ise estetik ve dekoratif bütünlüğe dikkat edenler için söylenmelidir. Bu tip hassasiyetlerde tüm müşterilerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği kalite ve nitelikte bir üründür.

Kayın Marin Kontrplak Fiyatları

Ülkemizdeki firmalar tarafından yerli ve ithal kontrplak ürünlerinin ticareti yapılmaktadır. Kontrplak fiyatları ise firmaların ekonomi piyasaları ve ürünlerin içerikleri doğrultusunda belirlenmektedir. Kontraplak fiyatları nedir sorusu yerine, hangi ağaç içerikli kontrplak fiyatları sorulacağı iyi belirtilmelidir.

Kayın marin kontrplak fiyatları açısından baktığımızda başta bu ayrım olmak üzere bazı farklılıklar göze çarpar. Ürünün kalınlıkları, katman sayıları, ebatları gibi değişkenlik gösterecek olan özellikleri de kayın marin kontrplak fiyatı üzerinde etken unsurlardandır. Bu nedenle Öztürk Kontrplak yetkilileri ile görüşmeniz faydanıza olacaktır.

Öztürk Kontrplak, İstanbul Anadolu yakasında bulunan işletmesi ile Türkiye’nin her köşesine hizmet vermektedir. Kaliteyi en birinci öncelikleri arasında tutan firma, diğer yandan müşteri memnuniyeti için de 20 yıla yaklaşan süredir var gücüyle gayret göstermektedir. Siz de hem kaliteli hem de en uygun kayın marin kontrplak fiyatları istiyorsanız, Öztürk Kontrplak size bir telefon mesafesinde.