15 mm Kayın Marin Kontrplak

Kayın Marin (Su) Kontrplak Fiyatları >

15 x 2200 x1700 mm Plaka Fiyatı 982 TL + KDV

Kayın Kontrplaklar yapısı itibariyle sert mukavemetli bir ağaçtır Ahşabın su ile temas ettiği her alanda kullanılabilir. Kayın marin Su kontrası Reklam panoları dış mekan araç kasaları çatılarda konteyner tabanında rahatlıkla kullanılabilir.

ÜRETİM TEDARİKYurtdışı – Türkiye
EBATLAR15 x 1700 x 2200 mm
KALINLIK15 mm
AĞAÇ CİNSİ%100 kayın beech
YOĞUNLUK700/720 kg/m3 Ağırlığı
TUTKALWBP marin ve beton tutkal
KULLANIM ALANIOtomotiv, mobilya, inşaat sektörü, tekne, çatı kaplama, ambalaj sanayi, konteyner tabanı dış mekan ve reklam panoları.
STANDART ÖLÇÜ15 x 1700 x 2200 mm

KAYIN MARİN KONTRPLAK

Kayın ağaçları, 30 metreye varan uzunlukları ve gösterişli yapılarıyla dikkat çekmektedir. Nemli ortamlarda daha iyi yetişen kayının, toplum sağlığı açısından faydaları saymakla bitmez. Bu ağaçların uzun boyu ve dayanıklı yapısı, ekonomik açıdan da endüstriyel bir ürün olmasını sağlamıştır. Özellikle oyuncak, mobilya ve inşaat sektöründe kayın ağaçlarından sıklıkla faydalanılmaktadır. Kayın marin kontrplak olarak bilinen ürün ise inşaat sektörü başta olmak üzere pek çok alanda tercih edilen bir malzemedir.

 Kayın Marin Kontrplak Nedir?

Kontrplak, kalınlıkları 3-25 mm arasında değişen, ince ağaç levhalar ile bazı ağaç kaplamalarının tutkal ile üst üste yapıştırılmasıyla elde edilir. Marin kontrplak ise kontrplakların su ve neme dayanıklı olan çeşitleridir. Su kontrası olarak anılmasının nedeni de zaten budur. Bu amaç doğrultusunda WBP ismi verilen suya dayanıklı tutkallar ile yapıştırma yapılarak marin kontrplak elde edilmektedir. Peki gelelim kayın marin kontrplak nedir? sorusuna.

Kayın marin kontrplak, dünya üzerinde, dayanıklılığı ve mukavemeti en fazla ağaçlardan biri olan kayın ağacı levhaları ile üretilen bir kontrplak türüdür. Bu ürün üretilirken suya dayanıklı olması açısından levhalar arasına WBP (Water-Boiled Proof: Suda Kaynamaya Dayanıklı) tutkallar kullanılmaktadır. Su kontrası olan bu ürünler genel olarak toplamda 5, 7, 9, 11, 13 ve 15 katmanın birbirine yapıştırılması ile elde edilmektedir.

Kayın marin kontrplak çeşitleri hem estetik hem de performans olarak üst model bir üründür. Çok sağlam olması, uzun süreli kullanılmasına rağmen kolay çekme veya şişme yapmaması ürünün temel özellikleri arasındadır. Bu nedenlerle mukavemeti yüksek, kaliteli ve göz zevkine önem verenlerin ilk tercihi olmaktadır.

Yüksek mekanik özellikleri sayesinde kolay şekillendirilebiliyor olması diğer ayırt edici özellikleri arasındadır. Genel olarak 4, 6, 8, 10, 12, 15, 18, 20, 22, 25, 30 mm kayın marin kontrplak kalınlıkları olarak bilinir. Bununla beraber, talep halinde istenen boy ve ebatlara göre farklı ebatlarda üretim yapılabilmektedir.

Kayın Marin Kontrplak Kullanım Alanları

Suya dayanıklı olarak, yüksek mukavemete sahip bir şekilde üretilen kayın marin kontrplak çeşitleri, güvenle ve üst düzey memnuniyetle kullanılabilecektir.  Yüksek mekanik özelliklere sahip olması beraberinde çivi ya da vida tutma yeteneği de eklendiğinde gemi yapımı ve kamyon kasası imalatında ilk akla gelen ürün olmaktadır. Çatı kaplamaları ve dış mekanlar gibi suyla çok sık temas halindeki alanlarda da su kontrası özelliğindeki tüm kayın marin kontrplak çeşitleri gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir.

Bunlarla beraber reklam panoları, park ve bahçe mobilyaları ile inşaat mobilya ve otomotiv sektörlerinde çok sıklıkla kullanılmaktadır. Tam 72 saat boyunca kaynar suya bile dayanıklı olması, kayın marin kontrplak çeşitlerinin kullanım alanlarının fazlalaşmasının önünü açmıştır. Üzerinde tekrar durulması gereken nokta ise estetik ve dekoratif bütünlüğe dikkat edenler için söylenmelidir. Bu tip hassasiyetlerde tüm müşterilerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği kalite ve nitelikte bir üründür.

Kayın Marin Kontrplak Fiyatları

Ülkemizdeki firmalar tarafından yerli ve ithal kontrplak ürünlerinin ticareti yapılmaktadır. Kontrplak fiyatları ise firmaların ekonomi piyasaları ve ürünlerin içerikleri doğrultusunda belirlenmektedir. Kontraplak fiyatları nedir sorusu yerine, hangi ağaç içerikli kontrplak fiyatları sorulacağı iyi belirtilmelidir.

Kayın marin kontrplak fiyatları açısından baktığımızda başta bu ayrım olmak üzere bazı farklılıklar göze çarpar. Ürünün kalınlıkları, katman sayıları, ebatları gibi değişkenlik gösterecek olan özellikleri de kayın marin kontrplak fiyatı üzerinde etken unsurlardandır. Bu nedenle Öztürk Kontrplak yetkilileri ile görüşmeniz faydanıza olacaktır.

Öztürk Kontrplak, İstanbul Anadolu yakasında bulunan işletmesi ile Türkiye’nin her köşesine hizmet vermektedir. Kaliteyi en birinci öncelikleri arasında tutan firma, diğer yandan müşteri memnuniyeti için de 20 yıla yaklaşan süredir var gücüyle gayret göstermektedir. Siz de hem kaliteli hem de en uygun kayın marin kontrplak fiyatları istiyorsanız, Öztürk Kontrplak size bir telefon mesafesinde.

Kontrplak Su Kontrası Fiyatları Osb Plywood tarafından yayımlandı

Firmamız 2005 yılında İstanbul Anadolu yakası Kartal Yakacık semtinde kurulmuş olup faaliyet alanları içerisinde; Marin Kontrplak, Kontraplak, Osb, Plywood, Kayın Marin Kontrplak, Kavak Kontrplak, Su Kontrası, Huş marin Kontrplak, Ekopan, Ecowood, Çam Marin Kontrplak, Filmli Kontrplak, Filmsiz Kontrplak, Filmli Plywood, Filmsiz Plywood, Esnek Kontrplak, Kereste ve diğer Kontrplak ürün çeşitlerinin toptan ve perakende satışını yapmaktadır. Firmamızın Yurt dışı Kontrplak Fabrikaları bayilikleri bulunmaktadır. En iyi çözüm ve en iyi fiyatları firmamızda bulabilirsiniz. Firmamızda Kontraplak fiyatları, kontrplak çeşitleri, su kontrası, su kontrası fiyatları, kavak kontrplak fiyatları, çam, kayın, huş, eğzotik, kontrplak, beton kontrplak, marin kontraplak, çeşitleri, teknik detayları, ebatları, kullanım alanları, ölçüleri ve ayrıca plywood, plywood fiyatları ve kullanım alanlarını ekopan ve ecowood ürünleri hakkında fiyat ve kullanım alanlarını bulabilirsiniz. Amacımız en kaliteli malzemeyi en kısa zamanda müşterimizin hizmetine sunmaktır. Bu bağlamda firmamızın çalışmaları daha kaliteli ve daha hesaplı malzemeyi tüketicinin hizmetine sunma ilkesiyle devam etmektir. Öztürk Kontraplak Bölgesinde En fazla Plywood Su Kontrası Kavak Kontrplak ve Kontrplak Çeşitleri Satan Firmalar arasında yolumuza siz değerli müşterilerimizle birlikte devam etmektedir. Bu alanda sektörün öncü firmalarından olan Öztürk Kontrplak Ahşap Ürünleri Pazarlama Sanayi ve Tic.Ltd.Şti. en kaliteli ürünü en hızlı ve en ekonomik şartlarda kullanıcılarına teslim etmektedir. Web sitemizi inceleyerek ürünler hakkında detaylı bilgilere erişebilir, fiyatlar ve ürün kaliteleri hakkında güncel sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Günün her saatinde size yardımcı olacak ekibimizle görüşerek ürünlerimiz ile ilgili detaylar ve ürün siparişleri için dilediğiniz zaman bizi arayabilir ya da www.ozturkkontrplak.com web sitemizi inceleyerek mesaj bırakabilirsiniz.

%d blogcu bunu beğendi: