8 mm Huş Marin Kontrplak

Huş Marin Kontrplak Rusya, Ukrayna ve kuzey ülkelerinden ithal huş ağaçlarından imal edilmektedir. Suya ve neme dayanıklıdır. Huş kontrplak dekorasyon, açık alan, ambalaj sektörü ve otomotiv sanayisinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

HUŞ MARİN KONTRPLAK

Kontrplaklar hayatımıza girdiği andan itibaren pek çok şeyin daha da kolaylaştığını görüyoruz. Daha kolay şekil almaları, kolay restore edilebilmeleri, değiştirilmelerinin basit olması bizlere çok fayda sunuyor. Bunların yanında küçük tadilatlara uygun yapısı ile çivi ve vida tutma kabiliyetlerinin yüksek olması da ürünün faydalarını arttırıyor.

Üretim TedarikRusya, Ukrayna ve Kuzey Ülkeleri Türkiye
EBATLAR8 x 1250 x 2500 mm
KALINLIK8 mm
AĞAÇ CİNSİHuş (birch)
YOĞUNLUK650/700 kg/m3
TUTKALWBP marin tutkal
KULLANIM ALANI Dekorasyon, mobilya, açık alan, ambalaj sektörü ve otomotiv sanayi
STANDART ÖLÇÜ 8 x 1250 x 2500 mm

Her şeyden önemlisi aynı işi görecek benzerlerine nazaran oldukça uygun fiyatları olması sayesinde kontrplak talebi patlamış durumda. Özellikle su kontrası olarak da bilinen marin kontrplak satışları her geçen gün artmakta.  Marin kontrplak denince farklı ağaç türlerinden yapılmış, suya dayanıklı kontrplaklar akla geliyor. Bunların başında ise huş marin kontrplak ürünleri özellikle sağlam ve pürüzsüz yapısı nedeniyle tercih edilmekteler. Kısacası huş marin kontrplak, yüksek mukavemetli özellikleriyle hiç sorunsuz kullanılabilecek bir üründür.

Huş Marin Kontrplak Nedir?

Kontrplak nedir? sorusu ile çok sık karşılaştığımız için önce bunun cevabını verelim. Kontrplak, çeşitli ağaçlardan elde edilen ince tabakaların üst üste yapıştırılmasıyla elde edilir. Aynı ağaç türünden imal edilmesi gerekir ki mukavemeti yüksek olsun ve uzun süre kullanılabilsin. Ayrıca levhaların birbirine tutturulması esnasında yüksek basınç gücüne sahip pres makinaları kullanılmaktadır.

Bu ağır makinalarla sıkıştırılan ağaç levhalar, ancak aynı ağaç türünden olursa birbirine uyumu artacaktır. WBP tutkal yani suya karşı dayanıklı tutkal yardımıyla levhalar birbirine yapıştırıldığında ise marin kontrplak elde edilir. Su kontrası olarak dilimize yerleşmiş olan bu ürün, suya karşı yüksek dayanıklılığı olan bir üründür. Bu açıklamalardan sonra gelelim huş marin kontrplak ürünümüze…

Huş ağacı, Kuzey Yarımkürede, yüksek dağlarda, nemli ve asitli topraklar ile ılıman iklime sahip bölgelerde yetişebilen bir ağaçtır. Yaklaşık 40 kadar farklı çeşidi bulunan bu ağaç, 25 metre boyuna erişebilmektedir. Soğuğa ve zor şartlara dayanıklı yapısı en önemli özelliğidir. Bu sayede endüstriyel alanda çok sıklıkla kullanılan bir ağaç türü olmuştur.

Huş marin kontrplak, çok dayanıklı huş ağaç levhaları ile üretilen ve WBP tutkalları ile yapıştırılan bir üründür. Bu sayede su kontrası özelliği göstermekte, nemli ve ıslak ortamlarda da kullanılabilmektedir. Ayrıca huş ağacı ile üretilen huş marin kontrplak ürünlerinin yüzeyleri oldukça pürüzsüz ve temiz olmaktadır. Bu özellikler sayesinde tüm huş marin kontrplak çeşitlerinin sorunsuz bir şekilde çok uzun yıllar kullanılabildiği görülmektedir.

Huş Marin Kontrplak Kullanım Alanları

Huş ağacının yetişebildiği yerler olan ılıman ve nemli iklimler ile yüksek dağlar, ondan üretilen ürünlerin kalitesine direkt tesir etmektedir. Huş marin kontrplak çeşitleri bu sayede, iç ya da dış mekân ayırt etmeksizin her yerde gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Marin huş kontrplak çeşitlerinin dış yüzeyleri sert ve pürüzsüz bir görünüme sahiptir. Buna rağmen elastikiyeti oldukça yüksek bir marin kontrplak türüdür. Çok fazla su ve neme karşı direnç gösterebildiğinden dolayıdır ki her ortamda kullanılabilme yeteneğine sahiptir. Yapılan incelemeler sonrasında -40 derece ile +50 derecelik sıcaklıklar arasında huş marin kontrplak kullanımında bir sorun olmadığı anlaşılmıştır.

Bu bilgiler doğrultusunda huş marin kontrplak mobilya, dekorasyon, inşaat ve gemicilik sektörlerinde en aranan kontrplak çeşidi olmuştur. Hafif, dayanıklı ve rutubetli ortamlara karşı dirençli yapısı diğer sektörlerde de kullanılabilmesini sağlamıştır. Örneğin zemin döşeme, çatı kaplama, oyuncak ve hobi endüstrisi, reklam panoları, fuar tasarımları ve film setlerinde kullanılabilmektedir.

Şişme yapmayan ve kolay deforme olmayan huş marin kontrplak fiyatları ise bazı açılardan değişiklik gösterir. Ürünlerin kalitesi, marin kontrplak olup olmadığı, levha sayıları gibi faktörler kontrplak fiyatları üzerinde etkendir. Ancak Öztürk Kontrplak ile görüşmeniz sonrasında size en iyi kontrplak fiyat teklifi sunulacaktır. Estetik açıdan uyumlu, çok fonksiyonlu ve uygun fiyatlı marin huş kontrplak için Öztürk Kontrplak ilk tercihiniz olsun…